Moda.Fotografia. Vintage. Sztuka. Komercja. Inspiracje.Antypatie.Trendy. Kreatywność. Zakupy. Modelki
sobota, 27 lutego 2010

Wiadomo, wiosna to budzenie się, rozkwitanie, ćwierkanie ptaków itp. Wiosną porzucić można zimowe toporne buciory i ciepłe płaszcze. Czas na tkaniny w kwiaty, pastele, lekkie ciuszki. I na obcasy! Oblodzone ulice już nie straszą upadkiem, a gołe stopy odmrożeniem. Poniżej obcasy, które wydały mi się idealne, aby uczcić nadejście wiosny. Nazywają się 'Sentiment Profond', czyli 'Głęboke Uczucie'. Piękne są. Z obcasu w kształcie złotej kolczastej łodygi wyrasta satynowa krwistoczerwona róża. Na palcach, oczywiście pokrytych płatkami róży, przysiadła ważka (czy mucha?). Stopę oplatają zielone listki.

Mai L'Amore Rose Heels

Tak, tak. Ale narazie mamy luty, więc na takie szpileczki trzeba jeszcze poczekać. Polecam pooglądać sobie stronę Mai L'Amore, bo jest tam kilka bardzo ciekawych modeli. Np. seria 'Collection Lea' z obcasami w kształcie zwierzęcych łap. Poniżej te, które mi podobają się najbardziej.

Mai L'Amore Heels
Mai L'Amore Heels
Mai L'Amore Heels, Mary Jane

zdjęcia - Mai L'amore

21:34, velvet_mirror , Trendy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 lutego 2010

Wiosna zbliża się dużymi krokami. Świadczy o tym chociażby ilość wiosennych sesji zdjęciowych. Lula postanowiła uczcić wiosnę aż 7 okładkami w soczystycz kolorach.

Lula Spring

Modelki: Chanel Iman, Addison Gill, Kate Somers, Liu Wen, Giedre Dukauskaite, Kim Noorda i Charlotte Di Calypso w stylizacjach Leith Clark sfotografował Damon Heath.

Lula Spring
Lula Spring
Lula Spring

17:38, velvet_mirror , Sesje
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 lutego 2010

W niedzielę minęła piąta rocznica tragicznej śmierci jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich malarzy. Zdzisław Beksiński najbardziej znany jest z niepokojących, fantastycznych obrazów. Był też fotografem i rzeźbiarzem, a w latach 60. i 70. pracował jako stylista prototypowych autobusów i mikrobusów. Tematem jego prac była śmierć, starość, ból, cierpienie, zdeformowane szkielety i przerażające zniszczone krajobrazy.  Kontrastem do tematu jest zawsze spokojna paleta barw. Oglądając jego obrazy można wpaść w melancholię lub rozpacz. Niektórzy porównują go z innym artystą tworzącym w podobnym stylu - HR Giger.

Zdzislaw Beksinski

Krótki biograficzny film na jego tamat obejrzeć można poniżej. Nie dodaję więcej zdjęć jego prac, bo można je tam zobaczyć. Polecam też stronę The Dmochowski Gallery z największym zbiorem prac Beksińskiego. Był on artystą bardzo płodnym, a jego odejście jest wielką stratą dla świata sztuki i polskiej sceny artystycznej.

Trudno było mi uwierzyć, gdy przeczytałam o jego tragicznej śmierci. Kilka dni przed tym czytałam dość obszerny wywiad na temat tematów jego prac, jego życia i planów. Został zamordowany we własnym mieszkaniu przez znanego sobie nastolatka po odmowie pożyczki pieniędzy. Jest  mi żal, że tak wielki talent i jeden z moich ulubionych artystów zakończył życie w takich okolicznościach. Kilka razy upewniałam się, że to na pewno chodzi o tego Beksińskiego.

poniedziałek, 22 lutego 2010

Dodaję więcej zdjęć biżuterii, o której pisałam tutaj. Tak, jeszcze więcej Alicji. Wiecie co mnie tylko zastanawia? Dlaczego nagle zaczęto mówić 'zainspirowana filmem'. Przecież książka była pierwsza. Dlaczego nikt o tym nie pamięta i gdziekolwiek zajrzę - ani słowa o książce. Wiem, wiem - trzeba zareklamować film. Ale i tak miło byłoby wspomnieć, że Alicja to jest postać wymyślona przez Lewisa Carrolla a nie jakiegoś Burtona! I nie obiecuję, że to ostatni wpis na temat Alicji w tym tygodniu!

Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Tom Binns Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery

zdjęcia - designophy, highsnobette

09:17, velvet_mirror , Bizuteria
Link Komentarze (6) »
niedziela, 21 lutego 2010

Stella McCartney również poddała się sile Alicji i zaprojektowała własną wersję biżuterii inspirowanej bajką. Naszyjnik i bransoletka ukażą się w limitowanej serii (jakżeby inaczej?). Jak widać, nie jest to nic szczególnego. Do prostego łańcuszka przyczepiono m.in. figurki królika, kapelusza, serca, trefla, przyozdobiono perłami i kryształkami Swarovskiego. Wszystko utrzymane w różowo-brązowo-czarnej kolorystyce. Ceny za te byle jakie 'cuda' oczywiście wysokie jak przystało na biżuterię projektanta - $425 za naszyjnik i $395 za bransoletkę. Jak dla mnie nie są warte swojej ceny. Widziałam o wiele lepsze biżuteryjne inspiracje bajką.

Wcześniejsze wpisy również na temat biżuterii inspirowanej Alicją w Krainie czarów można znaleźć tutaj i turaj.

Alice in Wonderland Jewellery Stella McCartney
Alice in Wonderland Mia Wasikowska

19:33, velvet_mirror , Bizuteria
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5

Related Posts with Thumbnails

Reklama na blogach - Blogvertising.pl