Moda.Fotografia. Vintage. Sztuka. Komercja. Inspiracje.Antypatie.Trendy. Kreatywność. Zakupy. Modelki
wtorek, 27 kwietnia 2010

...czyli torebki inspirowane listami, paczuszkami, kartkami pocztowymi. Jest to jeden z oryginalniejszych pomysłów, z jakim spotykam się od dłuższego czasu.

vintage

Minusem (ogromnym!) jest to, że niektóre z nich zrobione są z plastiku. Na pewno byłyby atrakcyjniejsze, gdyby zrobiono je z materiału.

vintage
vintage

Do kupienia na stronie Aspire Style

23:51, velvet_mirror , Gadżety
Link Komentarze (2) »
sobota, 17 kwietnia 2010

dita von teese in melisa shoes

Naprawdę piękne zdjęcie zainspirowane cyrkowymi strojami. Zrobione dla magazynu Plastic Dream przez Sandrine Dulermo i Michaela Labica. Magazyn ten należy do obuwniczej firmy Melissa, znanej z produkcji butów zrobionych z PVC. Cały magazyn, w którym pojawiły się zdjęcia Dity przeczytać można tutaj (jeśli znasz portugalski!), a oficjalną stronę firmy Melissa zobaczyć można tutaj. Mają imponujący wybór 'ekologicznych' plastikowych butów (czy cokolwiek zrobionego z plastiku może być ekologiczne?? jakoś w to nie wierzę!). Firma współpracowała już z takimi osobami jak Alexander Herchcovitch, projektantami mebli Campana Brothers, brytyjskimi stylistkami J. Maskrey i Judy Blame, projektantką mody Vivienne Westwood, iracką architekt Zaha Hadid i oczywiście Jean Paul Gaultierem.

Jak dla mnie buty są koszmarne. Kojarzą mi się naprawdę tanio i tandetnie. Do tego wykorzystuje się tu słowo 'ECO', co jest zupełnie nie na miejscu w przypadku plastiku. Na szczęście na tych zdjęciach to nie one grają główną rolę.

Dita Von Teese Melissa shoes Jean Paul Gaultier
Dita Von Teese Melissa shoes Jean Paul Gaultier
Dita Von Teese Melissa shoes Jean Paul Gaultier
Dita Von Teese Melissa shoes Jean Paul Gaultier

A tutaj video z planu:

 

 

Czy ktoś wie co za piosenka leci w tle?

13:00, velvet_mirror , Sesje
Link Komentarze (2) »
środa, 14 kwietnia 2010

Od wielu już lat nałogowo kupuję mnóstwo rzeczy przez internet. Od jakiegoś czasu również sprzedaję. Miałam też możliwość spojrzeć na takie zakupy od innej strony - pracując przez kilka lat w dziale skarg dla największej firmy związanej z internetowymi zakupami. Nie zawsze mam czas lub ochotę biegać po sklepach w poszukiwaniu interesującej mnie rzeczy. Internet znakomicie je zastępuje. Nie mam możliwości przymierzyć czegoś przed zakupem, ale wymiary zwykle podane są bardzo dokładnie i nie zdarza mi się kupić czegoś za małego lub za dużego. Z powodzeniem kupuję dla siebie, prezenty dla rodziny i dla przyjaciół. W tym artykule przedstawię zakupy internetowe od strony kupującego. Za jakiś czas - od strony sprzedawcy. Napiszę też serię innych artykułów na ten temat.

zakupy przez internet, on-line shopping

Najważniejszą zasadą zakupów przez internet jest:

Jeśli coś wygląda zbyt dobrze, aby było prawdziwe - zwykle nie jest

Trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem. Jeśli nie ma się co do czegoś pewności - trzeba pytać, pytać, pytać. Sprzedawca, który bardzo lakonicznie, wcale lub po długim czasie odpowiada na pytanie, w przypadku kłopotów z zakupionym przedmiotem będzie odpowiadał na Twoją skargę w ten sam sposób. Każda strona ma lub powinna mieć system składania skarg. Warto zapoznać się z nim PRZED dokonaniem zakupu. To samo tyczy się przeczytania opisu przedmiotu, czy to na aukcji, czy w sklepie internetowym. Jest to może dla wielu tak oczywiste, że głupio o tym wspominać, ale sama wysłuchałam morze skarg od kupujących, którzy opis zakupionego przedmiotu przeczytali dopiero po otrzymaniu go. Radziłabym podchodzić ostrożnie, do opisu przedmotu takiego jak 'nie wiem nic na temat tego przedmiotu, nie gwarantuję czy działa czy nie, nie mam możliwości przetestowania go', etc. - w takich przypadkach jest to rosyjska ruletka i przedmiot prawie na pewno nie działa. Bardzo często sprzedawcy ukrywają wady właśnie za takimi lakonicznymi opisami. Rozmazane zdjęcie kiepskiej jakości i opis 'w stanie jak na zdjęciu' to też niebezpieczny zakup. W przypadku przedmiotu 'na części lub do naprawy' też nie ma żadnej gwarancji. Części mogą okazać się spalone lub nie do użytku, a przedmiotu to nie będzie można naprawić. Ja podchodzę ostrożnie do zakupu, szczególnie na aukcjach gdy przedmiot opisany jest jako używany, jeśli przedstawiony jest za pomocą katalogowego zdjęcia. Zawsze poprosić można sprzedawcę o zdjęcia dodatkowe, aby upwenić się, że przedmiot na pewno jest w jego posiadaniu i jaki jest jego rzeczywisty stan.

Jeśli opis przedmiotu był w rażący sposób nieprawdziwy lub mylący - nie radzę próbować samemu go poprawiać i od razu skontaktować się ze sprzedawcą. Jeśli korzystaliśmy z serwisu eBay lub PayPal - istnieje możliwość otwarcia oficjalnego sporu ze sprzedawcą. I tutaj kłania się przeczytanie umowy z użytkownikiem. Jest tak bardzo dokładnie opisane, co nadaje się do złożenia skargi a co nie. Jeśli ktoś umowy nie czyta - jest potem sam sobie winny, jeśli ubezpieczenie go nie obejmuje. W przypadku zapłacenia kartą kredytową reklamację zgłosić można do swojego banku. W ostateczności można dochodzić swoich praw drogą sądową, ale jest to proces długi i kosztowny.

Jeśli kupujemy w sklepie internetowym - proszę sprawdzić, czy podany jest adres siedziby firmy i jej dane kontaktowe, czy jest numer wpisu do rejestru działalności, etc. W przypadku adresu - czy nie jest to po prostu numer skrzynki pocztowej. I znów - każdy sklep powinien mieć system składania skarg. Nie polecam zakupów, jeśli takowego nie ma. Przed kliknięciem 'kup' radzę też zapoznać się z kosztami i czasem wysyłki.

Prawa konsumenta mogą różnić się w poszczególnych krajach, szczególnie spoza Unii Europejskiej - trzeba liczyć się z tym w przypadku zakupów na zagranicznych portalach i w sklepach. Według prawa polskiego istnieje możliwość odstąpienia od zakupu w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. Nie dotyczy to jednak aukcji internetowych i kilku innych.

Ja mam kilka ulubionych i sprawdzonych sklepów. Jeśli chcę nabyć coś z nieznanej mi strony - sprawdzam na google i forach, czy nie ma o niej negatywnych komentarzy. Bardzo ważna jest też forma płatności - ja w 99.9% korzystam z serwisu PayPal. Jeśli podczas płacenia pytani jesteśmy o dane inne niż adresowe - powinno to wzbudzić nasze podejrzenia. Nikomu nie podajemy haseł i pinów!

Dla tych mających problemy z przedmiotem zakupionym w kraju Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii polecam stronę Europejskiego Centrum Konsumenckiego (strona po angielsku i po polsku), która 'pomagała konsumentom rozwiązywać sprawy sporne poprzez rozstrzyganie sporów drogą pozasądową z wykorzystaniem procedur takich jak mediacja czy arbitraż'. W przypadku zakupów na terenie Polski pomóc może Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Mam nadzieję, że tym artykułem nie zraziłam nikogo do internetowych zakupów. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i zapoznanie się z warunkami umowy przed zakupem. Kupując w ten sposób zaoszczędzić możemy duże sumy pieniędzy. Coraz więcej sieci sklepów wprowadza do oferty zakupy przez internet, czasem po cenie niższej niż w samym sklepie. Ja uwielbiam dostawać przesyłki - jest to jak rozpakowywanie prezentów.

Co wy myślicie na ten temat? Macie jakieś negatywne lub super pozytywne doświadczenia?

sobota, 10 kwietnia 2010

Sesja pokazuje jak małymi środkami pokazać piękno przyrody. W powietrzu aż czuć zapach świeżej trawy.

Natural Beauty by Sophie Delaporte for Vogue China 2006
Natural Beauty by Sophie Delaporte for Vogue China 2006
Natural Beauty by Sophie Delaporte for Vogue China 2006
Natural Beauty by Sophie Delaporte for Vogue China 2006
Natural Beauty by Sophie Delaporte for Vogue China 2006

Pochodzenie: Vogue Chiny, wrzesień 2006
Fotograf: Sophie Delaporte
Modelka: Rosie Huntington-Whiteley

10:01, velvet_mirror , Sesje
Link Komentarze (1) »
sobota, 03 kwietnia 2010

Ray Caesar tworzy obrazy pełne makabry, mroczne, niepokojące. Ich świat zamieszkany jest przez kobiety-hybrydy, lolitki z pejczem w dłoni, wampirzyce o przezroczystej skórze zamieszkujące pałacowe wnętrza. Cukierkowe pokoje wyglądające jakby przed chwilą rozegrała się w nich walka potęgują jeszcze demoniczność postaci. 

Ray Caesar
Ray Caesar
Ray Caesar
Ray Caesar
Ray Caesar
Ray Caesar
Ray Caesar
Ray Caesar

zdjęcia - Ray Caesar
polecam też b
log artysty
wywiad z artystą po polsku

Related Posts with Thumbnails

Reklama na blogach - Blogvertising.pl