Moda.Fotografia. Vintage. Sztuka. Komercja. Inspiracje.Antypatie.Trendy. Kreatywność. Zakupy. Modelki
poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Uznałam, że przedstawię tylko blogi polskie. Na mojej liście ulubionych większość to blogi zagraniczne, więc dziś pierwszeństwo dam mniejszości. Czytam i polecam następujące blogi:

1. Blog Alexa - jak sam opisuje 'Rozwój osobisty, kariera, zarządzanie i marketing dla młodych menedżerów'. Ale nie tylko. Można czytać od końca, od początku i od środka. Gdy nie mam ochoty zaglądać nigdzie indziej - zawsze znajdę coś interesującego na tym blogu.

2. Bez Jaj - blog dobrze znanych polskich feministek. Szkoda, że tak rzadko dodawane są nowe wpisy.

3. Ble Bazgroły - jak mówi tytuł - bazgroły. Ale jakie!

4. Saito - blog grafika. Świetny!

5. America Latina - o wyprawie do Ameryki Południowej.

18:21, velvet_mirror , Wszystko Inne
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 sierpnia 2009

W tym tygodniu  podobają mi się kolory, od których wcześniej stroniłam - różowy, biały i seledynowy.

Kolory

Chcę spać, spać, spać...

Sleep

 1 sukienka, 365 sposobów noszenia

Sheena Matheiken postanowiła nosić tą samą sukienkę przez 365 dni aż do 1 maja 2010 (posiada 7 takich samych na każdy dzień tygodnia). Sukienka zaprojektowana została przez nowojorsją projektantkę Elizę Starbuck. Zestawia ją ze wzorzystymi rajstopami, kapeluszami i chustami, biżuterią, butami retro - dodatkami vintage, ręcznie zrobionymi lub podarowanymi. Każdego dnia Sheena publikuje zdjęcie ukazujące jak nosi swój 'uniform'. Akcja ma na celu zebranie funduszy dla Akanksha Foundation, która sponsoruje szkolne wydatki dzieciom ze slumsów.
Szczegóły na stronie The Uniform Project 

The Uniform Project

Guziki Vintage

Doskonały sposób, aby odświeżyć stare ubranie. W sklepach internetowych można znaleźć najbardziej wymyślne wzory - od Art Deco, kwiatów, dziwnych kształtów i kolorów, po szklane, drewniane, metalowe, z materiału, etc. Nawet osoba, która nigdy w życiu nie trzymała igły jest w stanie zmienić stary sweter i sukienkę w prawdziwe cudo. Guziki mogą też posłużyć jako material do stworzenia biżuterii, ozdobienia butów, kartek, pudełek, etc.
Zdjęcia ze stron Vintage Buttons, Button Button, Marlene Harriscol, Blue House Buttons, Eureka I Found ItAntique Buttons 

Vintage Buttons

01:07, velvet_mirror , Trendy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 sierpnia 2009

 Wow! Zobaczyłam właśnie zwiastun Alicji w krainie czarów. Nie mogę się doczekać. Tej zimy nie powinno zabraknąć przynajmniej dobrych filmów. Często zaszywam się w kinie na cały dzień i oglądam kilka filmów pod rząd.

A tu kolejna sesja z cyklu 'Magiczna'. Przypomniała mi się zaraz po obejrzeniu zwiastunu i odszukałam w czeluściach folderów. Pasuje do mojego nastroju.

Źródło: Vogue US, Grudzień 2003
Modelka: Natalia Vodianova
Fotograf: Anne Leibovitz

Alice in wonderland

Alice in wonderlandAlice in wonderlandAlice in wonderlandAlice in wonderlandAlice in wonderlandAlice in wonderlandAlice in wonderlandAlice in wonderlandAlice in wonderlandAlice in wonderlandAlice in wonderland

08:41, velvet_mirror , Sesje
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 sierpnia 2009

W Irlandii lato się skończyło. Tutaj jesień oficjalnie zaczyna się w sierpniu, nie we wrześniu. W niedzielę obudziła mnie ulewa. Dobrze, gdy można po prostu mocniej naciągnąć na głowę kołdrę a nie iść do pracy. Widok za oknem mnie przygnębia. Mam wrażenie, że wakacje w Polsce były tylko snem...

Sen

09:15, velvet_mirror , Wszystko Inne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 sierpnia 2009

Szczególnie, gdy zaczyna się jesień...Bo tu jest smutna i brzydka. Chciałabym normalne pory roku. Wiosnę z pąkami, lato z upałem, jesień z kolorowymi liśćmi i zimę ze śniegiem. Tak mało a tak wiele.

Wszystkie zdjęcia ze strony http://www.rodneysmith.com/

Rodney SmithRodney SmithRodney SmithRodney SmithRodney Smith Rodney SmithRodney SmithRodney SmithRodney Smith

 
1 , 2

Related Posts with Thumbnails

Reklama na blogach - Blogvertising.pl