Moda.Fotografia. Vintage. Sztuka. Komercja. Inspiracje.Antypatie.Trendy. Kreatywność. Zakupy. Modelki

Kocham Kino (i Książki)

piątek, 07 maja 2010

Coś niesamowitego. Pierwsza filmowa wersja Alicji w Krainie Czarów powstała ponad 100 lat temu! W 1903 roku. Jedyna kopia filmu jest zniszczona, ale jak widać to co udało się zachować zostało odnowione i można obejrzeć spory kawałek. Nie istniały wtedy komputery, a efekty specjalne były bardzo ubogie. Jeśli można je tak nazwać...Sztuka kręcenia filmów była dopiero zgłębiana. Według mnie filmowcy i aktorzy świetnie sobie poradzili.

środa, 16 września 2009

1. Julie&Julia

Filmy o jedzeniu sprawiają, że wracam do domu i zaczynam gotować. Tak też było i tym razem. Jestem pasta-girl, co oznacza, że moje główne pożywienie to makaron+sos+podduszone warzywa. Tym razem się postarałam i dodałam kawałek schabu...Do tego zbieram książki kucharskie i mam folder z przepisami wyrwanymi z gazet. Do tej pory upiekłam 1 (nieudane) ciasto z mojego całego zbioru. I sushi ale o tym wstyd wspominać. Kto widział, ten wie. 
Julie Powell (Amy Adams), nie bardzo zadowolona z życia kobieta pracująca w call centre, postanawia w ciągu roku wypróbować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej Julii Child (Meryl Streep). Równolegle opowiadane są perypetie Julie i pierwsze lata kariery kochającej jeść Julii, kiedy to uczyła się gotować. W Paryżu zaraz po II wojnie światowej. Film na podstawie prawdziwej historii i oryginalnego bloga.

2. Inglorious Bastards

Tarantino postanowił zakończyć II wojnę światową filmem przy pomocy zamachu przeprowadzonego w kinie. Nie pamiętam filmu, gdzie w taki sposób ktoś postanowił zmienić historię. W jednym miejscu splatają się historie ludzi sobie nie znanych, którzy przygotowują niezależne od siebie zamachy. Najmocniejsze wrażenie zrobiły na mnie pierwsze sceny, kiedy to denerwująco pewny siebie Hans Linda (Christoph Waltz) łamie super opanowanego Perrier'a LaPadite, który pod podłogą domu ukrywa Żydowską rodzinę.

3. Broken Embraces

Film o miłości, zazdrości, pożądaniu, płaceniu za szczęście, związkach, namiętności. Mateo Blanco (Lluis Homar) jest od 14 lat niewidomy. Pewnego razu opowiada swoją historię romansu z Leną (Penelope Cruz), początkującą aktorką, kochanką bogatego Ernesto Martela, miłością swojego życia.

4. Mesrine. Public Enemy no. 1

Vincent Cassel jako Jaques Mesrine, wróg publiczny numer 1 we Francji lat 70. Trochę irytujący charakter, kochający sławę, jaką daje mu przestępczy styl życia i nie znoszący lekceważenia. Ma o sobie ogromne mniemanie, uważa się za Robin Hooda (bo odbiera bogatym - ale to on jest tym biednym) i bezlitośnie mści się za niepochlebne opinie. Oczekuje szacunku, którego zresztą nie okazuje nikomu i uwielbienia dla swojej osoby. Żyje szybko i nie myśli o przyszłości.

 Julie&Julia, Inglorious Bastards, Broken Embraces, Mesrine

czwartek, 03 września 2009

1. Antichrist - dobry. Będzie jednym z moich tegorocznych ulubionych. Willem Dafoe jest super na zawsze. Jedna z gazet nazwała film'torture porn'.

2. The Proposal - Wow! Ryan Reynolds ma idealną klatę. Poza tym fajna komedia. Śmieszna i wogóle (i wogóle nic więcej ciekawego poza tą klatą).

3. G.I. Joe: The Rise of Cobra  - Eh, szkoda gadać - Channing Tatum znów rozczarował. Nie jego wina, film jest kiepski. Strasznie głupi.

4. The Time Traveler's Wife - świetny.

Antichrist, The Proposal, G.I. Joe, The Time Traveler's Wife

sobota, 25 lipca 2009

My Sister's Keeper - Cameron Diaz w zupełnie innej niż zwykle roli. Gra matkę umierającej na raka dziewczynki. Aby ją ratować urodziła specjalnie zaprojektowane genetycznie dziecko. I nagle to dziecko zgłasza sprzeciw i nie chce już więcej, aby jej ciało było wykorzystywane jako bank organów dla starszej siostry.

Red Cliff - Bo wojnę można przegrać przez filiżankę dobrej herbaty. A rozpętać przez kobietę. Przyjemnie się ogląda.

Moon - Niesamowity! Wszystko mi się podoba. Szczególnie początek, gdy poznaje się bohatera i jego otoczenie. Astronaucie (Sam Rockwell jako Sam Bell) przebywającemu na księżycu kończy się 3-letni kontrakt z firmą energetyczną. Niedługo ma wrócić do rodziny na ziemi. Jego jedynym towarzyszem jest robot Gerty (głosu użyczył Kevin Spacey). Zaczyna mieć halucynacje i przez to powoduje wypadek. Budzi się w bazie, ale nie pamięta co się dokładnie stało. Gdy wraca  na miejsce wypadku - zastaje tam samego siebie, ciągle w uszkodzonym pojeździe.

Brüno - Z zamierzenia szokujący. Na pewno wielu obrazi, na pewno wielu opuści salę. Na pewno bezczelna i odważna satyra między innymi ze świata mody, trendów panujących wśród gwiazd, rodziców zgadzających się na wszystko byle ich dziecko stało się sławne (dla mnie właśnie wywiady z rodzicami były najlepsze - np. ojciec mówi, że dziecko nie ma nic przeciwko pozowania z martwymi/umierającymi zwierzętami a matka zgodziłaby się na liposukcję kilkuletniego dziecka, aby zostało zatrudnione - i zostaje - sami sprawdźcie do jakiej roli), ślubów gejowskich i adopcji przez nich dzieci, konfliktu izraelsko-palestyńskiego. I wielu wielu innych. Po niektórych scanach zastanawiałam się, dlaczego on jeszcze żyje. Dla ciekawych - historie powstania niektórych scen.

My sister's keeper, Red Cliff, Moon, Bruno

czwartek, 16 lipca 2009

Roland jest moją ulubioną częścią Mrocznej Wieży. Stephen King jest moim ulubionym pisarzem. Bardzo działa mi na wyobraźnię obraz człowieka wędrującego przez pystynię. Przez okrutny umierający świat, który 'poszedł naprzód', jego samotność i szorstkość. King tak pisze, że nie chcę kończyć jego książek. Chcę je czytać w nieskończoność. Ta część ma specjalny klimat. Następne są już inne. Ale saga powstawała przez ponad 30 lat.

 Gdzieś przeczytałam, że powstanie film na podstawie Mrocznej Wieży. Nie wierzę, aby wszystkie wątki zmieściły się w 2h. Może nakręcą wiele części? Coś mi mówi, że będę wrednie cmokała ze złości w kinie i głośno wytykała nieścisłości.

SK

 

 
1 , 2 , 3

Related Posts with Thumbnails

Reklama na blogach - Blogvertising.pl