Moda.Fotografia. Vintage. Sztuka. Komercja. Inspiracje.Antypatie.Trendy. Kreatywność. Zakupy. Modelki

Trendy

sobota, 10 marca 2012

sketchbook

Warto zajrzeć na stronę style.com aby zobaczyć, jak powstają projekty jednych z największych w świecie mody. Możemy zajrzeć do szkicownika m.in. Anny Sui czy Tommiego Hilfiger

new-york-fashion-week-sketchessketchbook

zdjęcia - style.com

 

14:13, velvet_mirror , Trendy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 27 września 2011

cow nipple dress rachel freire

 

Jakiś czas temu wielkie kontrowersje wywołała mięsna sukienka Lady Gagi, teraz zgorszenie sieje sukienka Brytyjskiej projektantki Rachel Freire 'uszyta' z 3000 krowich sutków. Zaprezentowana została podczas London Fashion Week i jak nie trudno się domyślić wywołała gorące protesty nie tylko wśród obrońców praw zwierząt. Jedni nazywają ją dziełem sztuki, inni odrażającym wytworem chorej wyobraźni. Na swojej stronie na facebooku sama projektantka tłumaczy, że materiał pozyskany został z garbiarskich odpadów, które w przeciwnym wypadku zostałyby wyrzucone i nie różni się niczym od chociażby skórzanych butów. Czy nazwiemy to sztuką, czy modą, czy recyclingiem, czy dziwactwem i ochydą, nie zmienia to faktu, że ozdabiamy siebię martwym stworzeniem, zamordowanym, obdartym ze skóry i pociętym na kawałki dla naszej przyjemności. Dzięki tej sukience po raz kolejny mamy okazję do debaty na temat traktowania zwierząt w rzeźniach, zanieczyszczenia środowiska wywołanego hodowlą, przetwarzania odpadów. Nawet, jeśli Freire chciała tylko zdobyć zainteresowania kolejnym skandalem. Jak wiadomo świat mody od zawsze żywi się kontrowersją i łamaniem konwenansów. Im większy skandal, tym większe zainteresowanie. We mnie uformowane w pąki róż zwierzęce sutki budzą mieszane uczucia. Być może bierze się to z faktu, że nosząc skórzaną torebkę czy portfel nie widzę hasającego po łące zwierzęcia a gotowy, uważany za elegancki produkt.

 

cow nipple dress rachel freire

 

zdjęcia - facebook Rachel Freire

20:55, velvet_mirror , Trendy
Link Komentarze (5) »
sobota, 28 maja 2011

lingerie shorts, bielizna vintage

Bielizna znów wychodzi na ulicę. Tym razem nie w postaci wulgarnych stringów wystających ze spodni, ale szortów w stylu vintage, które kiedyś znaleźć można było w szafie babci.

lingerie shorts, bielizna vintage

 

zdjęcia:

1. Emma Cook - net-a-porter
2. Lover lace - net-a-porter
18:10, velvet_mirror , Trendy
Link Komentarze (1) »
środa, 10 listopada 2010

Sandra Backlund Spring/Summer 2011

 

Sandra Backlund to szwedzka projektantka, której głównym obiektem zainteresowań jest dzianina. Współpracowała m.in. z Louis Vuitton i Emilio Pucci. W swojej najnowszej kolekcji użyła miedzianego włókna. Wszystkie ubrania zrobione są ręcznie, mają mocną linię i podkreślają sylwetkę, szczególnie ramiona i biodra. Kolekcja jest jednocześnie minimalistyczna (paleta kolorów - szarości, biel, czerń, srebro) i bogata (poprzez dramatyczne rzeźbieckie formy i kształty). Przypomniała mi się moja mama, która jeszcze kilka lat temu wciąż robiła dla mnie na drutach zimowe swetry. Ubrania Backlund to wydatek ok 2000$, więc może uda mi się namówić ją na powrót do starego hobby. Kto chce mieć podobne ubrania w szafie - druty w dłonie! W końcu panuje moda na wszystko handmade.

 

Sandra Backlund Spring/Summer 2011
Sandra Backlund Spring/Summer 2011
Sandra Backlund Spring/Summer 2011
Sandra Backlund Spring/Summer 2011
Sandra Backlund Spring/Summer 2011
Sandra Backlund Spring/Summer 2011
Sandra Backlund Spring/Summer 2011
Sandra Backlund Spring/Summer 2011

 

zdjęcia: Sandra Backlund, kolekcja wiosna/lato 2011

strona projektantki

12:09, velvet_mirror , Trendy
Link Komentarze (4) »
wtorek, 13 lipca 2010

Widziałam różne prowokacje, jedne mniej, inne bardziej udane. Jeśli chodzi o środowisko projektantów, za największego prowokatora możnaby nazwać zmarłego niedawno Alexandra McQueena. To jednak, co pokazywał McQueen uznać można było za prowokację artystyczną, jego ubrania ocierały się często o miano dzieł sztuki. Inny prowokator - Patrick Mohr, stawia na prowokację niesmaczną i żałosną. Podczas pokazu jego najnowszej kolekcji modelki wystąpiły jako łyse i brodate dziady. To, jak wyglądają, skojarzyło mi się z wyglądem mistrzów karate ze starych filmów, albo postaciami z cyrku dziwadeł. W przypadku McQueena pierwsze skrzypce grały zawsze ubrania. W przypadku Mohra ubrania nie mają żadnego znaczenia.

Patrick Mohr

Czy ktoś zwróciłby uwagę na kolekcję tego projektanta, gdyby nie upiorne modelki? Jego ubrania nie mogą konkurować z tymi od największych mistrzów. Określiłabym je jako przeciętne. Nadają się do noszenia, ale nie wywołują pragnienia ich posiadania. Oglądając poszczególne projekty zastanawiam się, czy patrzę na kobietę, czy na mężczyznę. Mohr stawia na unisex, zakładając, że różnice pomiędzy płciami nie mają znaczenia. Nie podkreślają sylwetki, a raczej ją ukrywają pod warstwą geometrycznych kształtów. Przez całą kolekcję przewija się motyw trójkąta, geometryczne rysunki przywodzą na myśl afrykańskie i prymitywne malunki. Bez triku z łysiną i brodą zginełyby w tłumie innych projektów. Na skandalu można zwrócić na siebie uwagę, aby zdobyć klienta potrzebny jest talent. Mohr już wcześniej wykorzystywał prowokację, m.in. zatrudniając bezdomnych i transwestytów w roli modeli. Zastanawia mnie, czy on sam widzi siebie jako projektanta, czy może aktora podszywającego się pod niego. Chce tworzyć ubrania, czy artystyczny performance niskiej jakości? Nie mam nic przeciwko małemu skandalikowi czy szokowi, jeśli niesie w sobie przekaz i zmusza do myślenia. Ta prowokacja jest dla mnie pusta i bez sensu. Irytuje i obrzydza. Może chodziło właśnie o wywołanie odruchu wymiotnego? Tak, jak żart jest śmieszny tylko za pierwszym razem, tak zagrywka brzydotą zadziała tylko raz. Zdobył rozgłos, ale czy o taki rozgłos chodzi projektantowi? Czas pokaże, czy Mohr ze swoimi kiepskimi zagrywkami stanie się swoistą Paris Hilton zdobywającą rozgłos pokazywaniem waginy (nie ważne co mówią, ważne, że mówią), czy może prawdziwym projektantem. W każdym razie dla mnie jest to postać ciekawa i będę śledzić jego karierę.

A tutaj film przybliżający postać projektanta i jego wspomnianą kolekcję:

 

 

 

źródło zdjęć - mercedes-benz fashion week

21:48, velvet_mirror , Trendy
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10

Related Posts with Thumbnails

Reklama na blogach - Blogvertising.pl