Moda.Fotografia. Vintage. Sztuka. Komercja. Inspiracje.Antypatie.Trendy. Kreatywność. Zakupy. Modelki

Filmomoda

wtorek, 02 marca 2010

Oglądanie filmu Sherlock Holmes to prawdziwa przyjemność jeśli chodzi o dbanie o szczegóły wiktorajanskiego Londynu. Rachel McAdams wystąpiła jako Irene Adler u boku takich sław jak Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes) i Jude Law (Dr. John Watson). Akcja dzieje się na brudnych ulicach, w ciemnych zagraconych wnętrzach, Londyn znajduje się w okresie rozkwitu i rozwoju. Na ulicach spotkać można eleganckie damy i ludzi z półświatka. Wystarczy skręcić w jedną z bocznych ulic aby znaleźć się w zupełnie innym świecie...

Irene Adler, Rachel McAdams, Sherlock Holmes

Projektantki strojów, Jenny Beavan i Melissa Meister, starały się jak najlepiej oddać charaketer epoki, ale również energię filmu i grających w nim bohaterów. Irene jest jedyną kobietą, która liczyła się dla Holmesa i jedyną, która go pokonała. Jest niezależna, aktywna, odważna - czyli całkowite przeciwieństwo znanego większości obrazu wiktorjanskiej kobiety. Podróżuje dookoła świata i sama kieruje swoim losem. Nie jest świętościa i utrzymuje w nie do końca legalny sposób. Jest przy tym kokieteryjna i uwodzicielska.

Irene Adler, Rachel McAdams, Sherlock Holmes

W jednym z wywiadów Rachel McAdams powiedziała, ze potrzeba bylo kilka osób, aby ubrać ją w filmowy strój. Ponieważ został doskonale skopiowany z wiktorjańskiego, nie obyło się bez kapeluszy i morderczego gorsetu. Aktorka musiała nauczyć się w nim oddychać i jeść. Adler nosiła oryginalnaą zabytkową biżuterię dostarczoną przez firmę Martin Travis of Symbolic & Chase w Londynie.

Irene Adler, Rachel McAdams, Sherlock Holmes

Z tego co pamietam, kobiety zaczeły nosić spodnie dopiero w XX wieku. Wyemancypowana Irene Adler zrobiła to dużo wcześniej...Trudno byłoby jej przecież biec w ciasnej, wielowarstwowej sukni.

Irene Adler, Rachel McAdams, Sherlock Holmes

polecam artykul - 'Londyn w Czasach Sherlocka Holmesa' z wieloma szczegółami na temat filmu i kostiumów

14:12, velvet_mirror , Filmomoda
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 01 lutego 2010

Są filmy, których być może nie obejrzałabym, gdyby mojej uwagi nie przykuły stroje. Nie mam tu wcale na myśli filmów o świecie mody, bo to byłoby zbyt proste. Film 'Psycho' z 1998 w reżyserii Gus Van Santa oglądałam, bo nie grali akurat nic ciekawszego. Sama nie posiadam telewizora, ale weekend spędzałam u znajomych, więc miałam okazję nadrobić zaległości. Gdy na scenie pojawiła się Anne Heche jako Marion Crane, już do końca nie mogłam oderwać oczu. Nawet jeśli jej postać zniknęła w połowie filmu. Cóż, miałam nadzieję, że jeszcze ją pokażą. W sumie pokazała się w 2 strojach - różowym kompleciku i niesamowitej sukience z szeroką spódnicą. Bardzo trudno było znaleźć zdjęcia pokazujące ubiór w całej okazałości. Więc jeśli ktoś takowe posiada albo ma linka do strony, gdzie zostały ładnie pokazane, byłabym wdzieczna za podzielenie się.
Delikatna uroda Heche została doskonale podkreślona przez jasno-różowy komplet z dużymi guzikami w kształcie kwiatów, okrągłym kołnierzykiem obszytym białą tasiemką i mini spódniczką.

Anne Heche, PsychoAnne Heche, Psycho

Potem pojawiła się sukienka idealnie dopasowana na górze i z szerokim dołem z fałdami. Bardzo ciekawy materiał i rozcięty na plecach kołnierzyk zestawione zostały ze słomkową torebką, klipsami w kształcie kwiatów, dużymi guzikami wyglądającymi na kryształowe i owalnymi okularami. Bardzo żałuję, że nie mogę znaleźć zdjęcia całej sukienki z przodu i z tyłu, bo poszukałabym materiału i poszła z nim do krawcowej. Sama trochę szyję, ale z pewnością nie zrobiłabym takiej sukienki bez pomocy i bez wykroju.

Anne Heche, PsychoAnne Heche, PsychoAnne Heche, PsychoAnne Heche, Psycho

zdjęcia - strona, stona2

01:09, velvet_mirror , Filmomoda
Link Komentarze (1) »
wtorek, 29 grudnia 2009

Chyba każdy, kto miał przyjemność oglądać film przyzna mi rację, że to prawdziwa uczta, jeśli chodzi o stroje Summer Finn granej przez Zooey Deschanel. Ja nie zmieniłabym żadnego. Śliczne, dziewczęce sukienki  w stylu lat 50., dodatki vintage, romantycznie ułożone włosy i uroda bohaterki sprawiły, że nie mogłam oderwać oczu. Prywatny styl Zooel również bardzo mi odpowiada. Na pewno pojawi się w serii (heh) Jej Styl. Dobrze było też zobaczyć znów Josepha Gordon-Levitta z uwielbianego kiedyś przeze mnie serialu 'Trzecia planeta od słońca'. Ogromne wrażenie zrobił na mnie w filmie 'Mysterious Skin'. Jestem bardzo ciekawa w jakie jeszcze role się wcieli.

Zooey Deschanel(500) Days of Summer

A tutaj Zooey opowiada o swojej roli:

23:19, velvet_mirror , Filmomoda
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 maja 2009

To mój pewniak na nominację do Oskara za stroje. Niesamowite!
Film opowiada historię związku emerytowanej kurtyzany i syna jej dawnej rywalki, a teraz przyjaciółki. Dzieje się we Francji w latach 20. XX wieku. Powstał na podstawie książki Colette opublikowanej we Francji w 1920 r.
Przez cały film nie mogłam oderwać wzroku od strojów i wnętrz utrzymanych w stylistyce Belle Epoque. Każdy najmniejszy element przyciągał wzrok. Nie znalazłam niestety wielu zdjęć strojów z filmu. Moim ulubionym była suknia w kształcie kimona, którą Lea nosiła w scenie w ogrodzie. Moje ulubione sceny dzieją się w domu Lei.
Dodam więcej zdjęć jeśli takowe znajdę.

Cheri
Cheri
Cheri
Cheri
Cheri
Cheri
Cheri
Cheri

La Belle Epoque przeminęła wraz z I wojną światową. Był to spokojny okres rozkwitu i rozwoju. Sztuka przeszła radykalną przeminę. Pojawiły się nowe artystyczne formy, jak Impresjonizm, Ekspresjonizm, Art Nouveau. Malarzami o międzynarodowym znaczeniu byli Gustav Klimt, Alfons Maria Mucha czy Henri de Toulouse Lautrec.

Klimt/Mucha
Henri de Toulouse Lautrec

Popularny stał się kabaret.

Kabaret

W architekturze dominowała secesja. A to oznacza dekoracyjność, stylizację, asymetrię, płynne, faliste linie, swobodne układy kompozycyjne, roślinną ornamentykę i pastelową kolorystykę.


Emile Galle
La Belle Epoque
La Belle Epoque

W modzie przełomowe było pozbycie się gorsetu. Stroje nacechowane były egzotyką i charakteryzowały się mocnymi, wyrazistymi kolorami. Wzechobecny był Orientalizm i Japonizm. Sławny stał się Paul Poiret i Mariano Fortuny, który inspirował się starożytną Grecją. Pojawiły się gazety poświęcone modzie, jak Vouge i Gazette du Bon Ton.

La Belle Epoque

Biżuteria nigdy wcześniej i nigdy potem nie była taka sama. Tu również dominował orientalizm, motywy kwiatów, roślin, owadów, kobiet z długimi wijącymi się włosami. Ozdoby miały być widoczne i przyciągać wzrok.

La Belle Epoque

05:09, velvet_mirror , Filmomoda
Link Dodaj komentarz »

Related Posts with Thumbnails

Reklama na blogach - Blogvertising.pl