Moda.Fotografia. Vintage. Sztuka. Komercja. Inspiracje.Antypatie.Trendy. Kreatywność. Zakupy. Modelki

Bizuteria

niedziela, 07 marca 2010

Czyli czajniczki, filiżanki, talerzyki w niecodziennym użyciu.

tea party, alice in wonderland jewellery, alicja w krainie czarów biżuteria

 

na zdjęciu:

wisiorek-czajniczek, mini zestaw do herbaty, wisiorek Alice in Wonderland, guziki, świecznik, szablon robótki szydełkowej

12:18, velvet_mirror , Bizuteria
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 22 lutego 2010

Dodaję więcej zdjęć biżuterii, o której pisałam tutaj. Tak, jeszcze więcej Alicji. Wiecie co mnie tylko zastanawia? Dlaczego nagle zaczęto mówić 'zainspirowana filmem'. Przecież książka była pierwsza. Dlaczego nikt o tym nie pamięta i gdziekolwiek zajrzę - ani słowa o książce. Wiem, wiem - trzeba zareklamować film. Ale i tak miło byłoby wspomnieć, że Alicja to jest postać wymyślona przez Lewisa Carrolla a nie jakiegoś Burtona! I nie obiecuję, że to ostatni wpis na temat Alicji w tym tygodniu!

Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Tom Binns Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery
Alice in Wonderland Jewellery

zdjęcia - designophy, highsnobette

09:17, velvet_mirror , Bizuteria
Link Komentarze (6) »
niedziela, 21 lutego 2010

Stella McCartney również poddała się sile Alicji i zaprojektowała własną wersję biżuterii inspirowanej bajką. Naszyjnik i bransoletka ukażą się w limitowanej serii (jakżeby inaczej?). Jak widać, nie jest to nic szczególnego. Do prostego łańcuszka przyczepiono m.in. figurki królika, kapelusza, serca, trefla, przyozdobiono perłami i kryształkami Swarovskiego. Wszystko utrzymane w różowo-brązowo-czarnej kolorystyce. Ceny za te byle jakie 'cuda' oczywiście wysokie jak przystało na biżuterię projektanta - $425 za naszyjnik i $395 za bransoletkę. Jak dla mnie nie są warte swojej ceny. Widziałam o wiele lepsze biżuteryjne inspiracje bajką.

Wcześniejsze wpisy również na temat biżuterii inspirowanej Alicją w Krainie czarów można znaleźć tutaj i turaj.

Alice in Wonderland Jewellery Stella McCartney
Alice in Wonderland Mia Wasikowska

19:33, velvet_mirror , Bizuteria
Link Komentarze (2) »
wtorek, 09 lutego 2010

Szaleństwo pod tytułem 'Alicja w Krainie Czarów' trwa. I dobrze, bo pojawia się również coraz więcej przedmiotów nawiązujacych do ksiażki Lewisa Carrolla. W ModCloth pojawiły się pierscionki -króliki - do wyboru złoty i srebrny.

pierscionek krolik

zdjecie - modcloth

Od razu przeszukałam internet w poszukiwaniu podobnych pierścionków.  Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo. Poniżej niektóre z moich ulubionych.

rabbit ring

 

na zdjęciu - Raw Space, Lunarrastar, Fleathers, Heavenly Treasures, Haoshi, Urban Outfitters

16:40, velvet_mirror , Bizuteria
Link Komentarze (9) »
wtorek, 12 stycznia 2010

text in English here

Jest wiele rzeczy, które w Irlandii lubię. Jedną z nich jest tradycyjna celtycka biżuteria. Nie mówię tutaj o tanim żelastwie, którego pełno jest w sklepach z pamiątkami, ale o misternie wykonanych, pięknych cackach. Irlandczycy kochają swoją historę i mają się czym pochwalić. Trudno znudzić się bogactwem wzorów i używanych materiałów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można nosić je pojedynczo albo kilka jednocześnie. Na pewno zwrócą uwagę.  Jednym z najpopularniejszych wzorów jest Celtycki Krzyż. Zgodnie z irlandzkimi legendami św. Partyk stworzył pierwszy Celtycki Krzyż rysując koło wokół krzyża łacińskiego. Miało to przekonać pogan o wartości krzyża poprzez połączenie go z dającym życie słońcem i przyciągnąć do Chrześcijaństwa. Mówi się, że 4 ramiona krzyża reprezentują 4 żywioły - ziemię, powietrze, wodę i ogień. Pierścienie Claddagh nazwę zawdzięczają miejscowości niedaleko Galway, skąd pochodzą. Taki pierścień przedstawia serce (symbolizujące miłość) zwieńczone koroną (lojalność) i trzymane przez 2 dłonie (przyjaźń). Jeśli nosi się go na lewej ręce z sercem zwróconym do wewnątrz -  oznacza małżeństwo lub bycie w związku. Jeśli na zewnątrz - zaręczyny. Aby pokazać, że nie jest się w żadnym związku i szuka się miłości - pierścień nosi się na prawej ręce z sercem zwróconym na zewnątrz. Innym popularnym wzorem jest Celtycki Węzeł reprezentujący wieczność, połączenie lub koło życia. Ponieważ nie widzisz końca i początku węzła, ma ci to przypominać o ponadczasowej naturze twojego ducha.

celtic jewellery

zdjęcia - tutaj, tutaj

12:51, velvet_mirror , Bizuteria
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2

Related Posts with Thumbnails

Reklama na blogach - Blogvertising.pl